Prvi polufinalni duel košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Parizu odigrali su danas Francuska i Njemačka. Uspješniji su bili košarkaši Francuske koji su slavili rezultatom 73:69.

U Accor Areni u Parizu, košarkaši Francuske pred svojom publikom nisu baš najbolje igrali na samom početku meča. Njihov veliki broj promašaja iskoristili su košarkaši Njemačke kojima je rezultatom pripala prva četvrtina.

Druga četvrtina obilježena je čvrstom defanzivom na obje strane, te je samo postignuto 23 poena, a rezultat na semaforu bio je 33:33 nakon prvih dvadeset minuta igre.

Nošeni podrškom sa tribina Francuzi su u dugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje, te su pred posljednju dionicu imali prednost 56:50. Posljednja dionica meča ponudila je dinamičnu košarku, a Nijemci su nastojali da naprave rezultatski priključak.

Posljednje minute meča obilježio je veliki broj prekršaja i šuteva sa slobodnih bacanja, a u konačnici Francuzi su ostvarili pobjedu rezultatom 73:69.

Francusku su do pobjede predvodili Yabusele sa 17 poena, Cordiner je brojao do 16, dok je 11 poena upisao Wembanyama.

U redovima Njemačke najefikasniji bio je Dennis Schroder sa 18 poena, dok je Franz Wagner dodao 10.

Francuska će protivnika u finalu saznati večeras, nakon što svoj polufinalni duel odigraju SAD i Srbija.