Nogometaši Borca poraženi su 2:1 na gostovanju kod Klaksvika u prvoj utakmici trećeg pretkola Evropske lige.

Početak utakmice je potpuno pripao fudbalerima Klaksvika, koji su svoju bolju igru krunisali u desetoj minuti. Kvržić je loše vratio loptu prema golmanu Borca, što je iskoristio Klettskard i u 10. minuti meča postigao pogodak za vodstvo svog tima.

Vodstvo domaćih trajalo je sve do 31. minute, kada je Jensen pogodio vlastitu mrežu, čime je rezultat izjednačen na 1:1. Međutim, u 33. minuti utakmice, Herrera je dobio direktan crveni karton zbog neopreznog starta, što je znatno oslobodilo pritisak na domaći tim.

Ubrzo nakon toga, Odemarksbakken je iskoristio asistenciju Frederiksberga i postigao drugi gol za Klaksvik, vraćajući prednost svojoj ekipi rezultatom 2:1. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena, a Borac je propustio izvrsnu priliku u 43. minuti kada je Grahovac pogodio okvir gola.

Iako su fudbaleri Klaksvika kompletno drugo poluvrijeme imali igrača više nisu uspjeli stvoriti ozbiljniju prijetnju po gol Borca. S druge strane izabranici Mladena Žižovića nastojali su igrati uz minimalno rizika, kako bi sačuvali relativno povoljan rezultat pred revanš susret. Posljednje minute meča protekle su mirno, većinom igrom na sredini terena, te je rezultat ostao nepromijenjen.

Revanš susret Borca i Klaksvika igra se naredni četvrtak od 21 sat na Gradskom stadionu u Banja Luci.

Klaksvik – Borac 2:1 (Klettskard 10′, Odemarksbakken 36′ – Jensen 31′ ag.)

Stadion Torsvollur u Torshavnu (Farski Otoci). Glavni sudija: Ondrej Berka(Češka).

KLAKSVIK: Jensen, Vatnsdal (Vatnsdal), Yambere, Bentsson, Danielsen, Joensen (Pavlović), Hansson (Williams), Da Silva, Frederiksberg, Klettskard, Odemarksbakken (Petersen).

BORAC: Šiškovski, Kvržić, Meijers, Carolina, Herrera, Grahovac, Skorup (Pihler), Srećković (Čavić), Savić (Vukčević), Kulašin (Hrelja), Lukić.