Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Sjeverne Makedonije u meču drugog kola grupe B Evropskog prvenstva B divizije.

Našim košarkašima pripala je prva četvrtina 25:24, a potom su Makedonci do poluvremena uspjeli preokrenuti i doći na dva poena razlike.

Treća dionica utakmice završena je 25:25, pa se u posljednju četvrtinu ušlo pri rezultatu 72:74 za Sjevernu Makedoniju.

U posljednjih deset minuta meča Makedonci su ušli mnogo agresivnije te su vrlo brzo stekli dvocifrenu prednost koju naša reprezentacija nije uspjela stići. Na kraju je Sjeverna Makedonija trijumfovala rezultatom 87:99.

Viktor Durović je postigao 18 poena, a Andrej Aćimović 13 poena u porazu naše reprezentacije.

Sj. Makedoniju do pobjede je predvodio Nikola Janichikj sa 31 poenom. dok je Stefan Stojkovikj postigao 18 koševa.

Podsjećamo, Bosna i Hercegovina je jučer deklasirala Kipar rezultatom 97:44.