Nogometaši Željezničara danas su na Grbavici u posljednjem pripremnom duelu pred početak sezone pobijedili 2:0 ekipu Tuzla Cityja.

Početak utakmice nije ponudio mnogo uzbuđenja. Željezničar je pokušavao sa dugim loptama, ali je odbrana Tuzla Cityja u većini slučajeva dobro reagovala. Bili su Plavi sa Grbavice mnogo konkretniji na terenu, ali je nedostajalo završnice u zadnjoj liniji. Gol gostiju u nastavku nije bio ugrožen, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

Sigurno je mnogo toga imao za reći Denis Ćorić na pauzi, te su igrači Željezničara u nastavku zaigrali nešto agilnije i brže. Prvo su pokušali preko Boljevića koji je bio neprecizan, a potom je i Krpić udarcem glavom poslao loptu pored gola. U nastavku su i Tuzlaci imali dobru akciju, ali je sjajna prilika upropaštena nakon fauliranja Cavnića.

Željezničar do prvog pogotka dolazi u 61. minuti. Boljević je centrirao, Krpić potom šutirao, ali Fejzić odbranio. Ipak, na odbijenu loptu natrčava Hiroš i postiže gol. Samo šest minuta kasnije, Cvetanoski se dobro izborio za jednu loptu i ubacio, Boljević ostao sam ispred golmana gostiju i nije mu bilo teško da pogodi za 2:0. To je ujedno bio i konačan rezultat meča.