Košarkaši Srbije pobijedili su Japan 119:100 u beogradskoj Areni i najavili da podižu formu pred start Olimpijskih igara u Parizu.

Osim raznovrsne igre, selektor Svetislav Pešić može da bude zadovoljan jer je imao čak 15 košarkaša, nedostajao je samo Dejan Davidovac.

Petorka Avramović, Bogdanović, Dobrić, Petrušev i Jokić je startovala serijom od 7:0, dozvolila Japancima neke otvorene šuteve za 12:12, pa onda pokazala da može da igra snažnu odbranu koja je brzo stvorila vodstvo od 23:12.

Igrali su Orlovi dobro odbranu, Nikola Milutinov je zakucavanjem podigao publiku na noge za plus 11 (37:26). Nikola Jokić je ponovo igrao timski, razigravao je saigrače, pa se tako upisao i Jović, na opšte zadovoljstvo publike. Igralo se malo i za publiku, pogotovo kad su na parketu bili Micić, Bogdanović i Jokić.

Japanci su iskoristili opuštanje Pešićevih izabranika i serijom od 8:0, uz dve trojke, spustili su razliku na 52:46. Sipali su gosti sa Istoka trojke (ukupno osam), međutim na poluvreme se otišlo sa prednošću Srbije 59:52.

Srbija je uz dobru odbranu, nekoliko ukradenih lopti i iz tranzicije stigla na plus 20 sredinom treće dionice. Napad je funkcionisao veoma dobro, a tandem Bogdanović-Jokić potvrdio da će biti udarna snaga Srbije u Parizu.

Igralo se u posljednjoj četvrtini za publiku, razlika je rasla i na plus 26 za Srbiju. Malo se vodilo računa o odbrani na obje strane što nije odobravao selektor Svetislav Pešić. Japanci su pogodili 20 trojki iz 44 pokušaja. Ipak, na kraju Srbija je pokazala jednu ofanzivnu moć, snagu i uz takmičarsku odbranu ima čemu da se nada u Parizu.

U ponedjeljak u Areni (20.00, TV Arena 1 Premium) Srbija će ugostiti Grčku u generalnoj probi pred olimpijski turnir posle koga će selektor Svetislav Pešić odrediti kočana spisak od 12 košarkaša koji će predstavljati Srbiju u Parizu.