Mlada košarkaši Slovenije osvojili su srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Gdansku u Poljskoj. U finalu su Francuzi slavili 82:78, odbranivši titulu.

Slovenija je odlično počela utakmicu, a potom je Francuska preuzela inicijativu. Na kraju prve četvrtine Francuska je pobijedila 20:22.- i na početku druge do vodstva. U drugoj dionici Slovenija je igrala malo agresivniju odbranu pa su na poluvrijeme otišli sa plus 5 (37:42).

Početkom treće četvrtine Les Blues brzo dolazi do izjednačenja. Zahvaljujući Klavžaru, Slovenija je potom preuzela inicijativu, povela sa četiri, a mladi snajperist iz Domžala je iza linije zabio za 54:59 pred posljednjih deset minuta.

Francuska je odmah na početku posljednje četvrtine poništila slovenačku prednost, imala čak dva napada za vodstvo, ali je onda Klavžar ukrao loptu i uspješno izveo kontranapad. Ipak, Francuzi su u zadnjoj četvrti uspjeli da dođu do prednosti, a u posljednjoj minuti meča stekli su i plus četiri.

Nadu slovenačkoj reprezentaciji dao je Arne Osojnik trojkom na 23 sekunde do kraja. Bouzidi je bio napola uspješan i Slovenija je imala napad za pobjedu ili barem remi. Osojnik je preuzeo odgovornost, ali se odlučio na veoma težak udarac iza linije i preko kornera. Bio je neprecizan i Francuska se radovala pobjedi.