Košarkaši Panathinaikosa savladali su na svom terenu Olympiakos u petoj utakmici finalne serije i tako 40. put postao prvak Grčke. Zanimljivo je što je klub iz Pireja imao prednost od 0-2, da bi potom Panathinaikos prekrenuo u seriji i došao do titule.

Duel najboljih grčkih ekipa ponudio je mnogo uzbuđenja. U uzavreloj atmosferi OACA arene prva dionica je bila u potpunom rezultatskom egalu, ali je već u drugoj četvrtini domaći tim došao u značajnu prednost, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 48:39.

U nastavku su gosti izgledali bolje na parketu pa su uspjeli da se rezultatski vrate u meč. Pred početak posljednje četvrtine rezultat je bio 65:64. Ipak, domaćini su nošeni podrškom navijača uspjeli da iznesu posljednju dionicu, slave sa rezultatom 87:82 i tako nakon dvije godine pauze ponovo postao prvak Grčke.

Domaće je do pobjede predvodio Kostas Sloukas sa 29 poena, dok je Jerian Grant postigao 15 koševa.

U redovima Olympiakosa najefikasniji je bio Alec Peters sa 21, Kostas Papanikolau je brojao do 18, dok je Nikola Milutinov ostvario double-double sa 17 poena i 12 skokova.