Lana Pudar i Iman Avdić danas su plivale u polufinalu discipline 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Najbolje bh. plivačice su nastupile u prvoj polufinalnoj grupi, a Lana Pudar izborila je plasman među osam najboljih u Evropi, dok je Iman Avdić završila na 13. poziciji.

Pudar je ostvarila drugo najbolje vrijeme utrke 2:10:39, a Avdić je isplivala šesto vrijeme 2:14:90, što nije bilo dovoljno za finale.

Najbrže vrijeme prve polufinalne utrke postavila je Dankinja Helena Rosendahl Bach 2:07.39, a pored nje i Lane Pudar, iz ove utrke finale su izborile Anja Crevar (Srbija) i Lucy Grieve (Velika Britanija).

Druga polufinalna utrka bila je nešto sporija, a plasman u finale su ostvarile Boglarka Telegdy Kapas i Zsuzsanna Jakabos iz Mađarske, Georgia Damasioti iz Grčke, te Laura Lahtinen iz Finske.

U ukupnom poretku Lana Pudar je imala četvrto vrijeme, dok je Iman Avdić svoje takmičenje na Evropskom prvenstvu završila na 13. poziciji.

Lana Pudar će se za medalju discipline 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu boriti u finalu u nedjelju u 18:46.

Direktan TV prenos utrke možete pratiti na kanalu Areni 1 Premium.

Podsjećamo, Lana Pudar je jučer bila osma u finalu discipline 100 metara delfin, dok je Iman Avdić osvojila 12. mjesto na 200 metara mješovito i postavila novi seniorski rekord Bosne i Hercegovine.