U dvorani Ramiz Salčin na Mojmilu, atmosfera je bila fantastična u subotu, 11. maja, kada su rukometaši sarajevske Bosne osvojili titulu u Prvoj ligi Federacije BiH i vratili se u društvo najboljih.

U susretu posljednjeg 20. kola, Studenti su ugostili ekipu Radničkog iz Goražda i slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 36:24. Već u prvom poluvremenu su napravili veliku rezultatsku razliku i mirno su riješili susret u svoju korist u posljednjih 30 minuta.

Preko 1.000 vjernih navijača pratilo je susret na Mojmilu i svojim navijanjem nosilo Studente do pobjede. Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, uslijedilo je velliko slavlje, igrači i stručni štab domaćih su se pridružili navijačima u proslavi.

Slavlje se prenijelo na ulice glavnog grada Bosne i Hercegovine, gdje su ljubitelji rukometa slavili povratak Bosne u Premijer ligu BiH. Od naredne sezone, Sarajlije će ponovo moći uživati u gledanju najboljih klubova iz Premijer lige BiH.