U prvom kolu olimpijskog rukometnog turnira u okviru grupe B, spektakularnu utakmicu odigrali su veliki rivali. Reprezentacija Danske savladala je Francusku na domaćem terenu.

Duel finalista Evropskog prvenstva iz januara ove godine večeras je imao drugačiji epilog. Reprezentacija Danske, aktualni svjetski prvak, ostvarila je pobjedu protiv Francuske, aktualnog evropskog i olimpijskog prvaka.

Trikolori nošeni podrškom pariške publike vrlo brzo su stekli prednost od 4:9, ali su se Danci nakon time-outa ubrzo približili na 8:10.

Do kraja prvog poluvremena na obje strane smo gledali fantastične akcije koje su završavale golovima, a Danci su diktirali tempo pa su do pauze na odmor i stekli prednost od 18:17.

U nastavku su rukometaši Danske podigli nivo igre i serijom od tri gola stekli prednost 20:17. Bili su agresivni i Francuzi, atomskom igrom vratili su se u meč, te smanjili na 26:25.

Potom Danska lekcija rukometa Francuzima i serija od pet pogodaka za vodstvo od 31:25 Nisu uspjeli Francuzi u posljednjih osam minuta da nadoknade zaostatak, te je meč završen sa konačnih 37:29 za Dansku.

Dansku su do pobjede predvodili Mathias Gidsel i Simon Pytlick sa po 11 pogodaka, dok je Niklas Landin upisao ostvario 15 odbrana.

Kod Francuza najefikasniji na terenu bio je Hugo Descat sa sedam golova, dok je pet pogodaka postigao Dika Mem.