U četvrtfinalu Olimpijskih igara rukometaši Njemačke su u tijesnoj završnici savladali 35:34 reprezentaciju Francuske i plasirali se u polufinale.

Prvih trideset minuta meča pripalo je rukometašima Francuske koji su 14:17 dobili prvo poluvrijeme.

U nastavku su Nijemci nastojali smanjiti prednost, čak su na pet minuta do kraja uspjeli doći do prednosti od jednog gola 26:25, ali su Francuzi uspjeli da meč odvedu u produžetke, jer je regularni dio meča završen 29:29.

U produžetcima bolja je bila reprezentacija Njemačke koja se nakon pobjede 35:34 plasirala u polufinale.

Najefikasniji u pobjedi Njemačke bio je Renars Usicns koji je postigao 14 golova, dok su Sebastian Heymann i Johannes Golla upisali po šest pogodaka.

Kod Francuske Dika Mem sa 10 pogodaka, a čuveni Vincent Gerard je ostvario čak 24 odbrane.

Njemačka će u polufinalu igrati sa Španijom koja je nešto ranije danas nakon produžetaka pobijedila rukometaše Egipta.