Hrvatska vaterpolska reprezentacija izborila je polufinale Olimpijskih igara. Svladala je 10:8 najvećeg favorita turnira, Španiju.

Fantastična Hrvatska iznenadila je velikog favorita Španjolsku i pobijedila ju 10:8. Hrvatska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Mađaraske i Italije.

Hrvatska je u potpunosti dominirala prvom četvrtinom u defanzivnom dijelu, a posebno se istakao golman Marko Bijač. On nije primio niti jedan pogodak u prvoj četvrtini. Hrvatska je na kraju slavila u prvoj dionici sa 2:0, a oba pogotka postigao je Maro Joković.

U drugom dijelu Hrvati postižu četiri pogotka, ali su i Španci uzvratili sa tri pogotka.

U trećoj četvrtini je Granados smanjio na 6:4, ali Fatović odmah pogađa za 7:4. Munarriz je snažnim udarcem pogodio za -2, a Hrvatska u tom periodu igre nije pogodila s nekoliko akcija s igračem više.

U posljednjoj dionici Španija postiže dva pogotka, a Hrvatska samo jedan. Ipak, to je bilo dovoljno da Barakude prođu dalje!

Za Hrvate pogodio je ponovo Kharkov na tri minute do kraja, dok su za Špance pogađali Sanahuja i Miguel de Toro Dominguez.