Italijanski teniser Jannik Sinner osvojio je svoju drugu Grand Slam titulu pobijedivši u finalu US Opena Amerikanca Taylora Fritza rezultatom 3:0.

Sinner je na ovaj turnir došao s velikim problemima obzirom da je pred početak US Opena optužen za korištenje dopinga. Ipak, 23-godišnji teniser uspio je da izbjegne suspenziju, a velike turbulencije uzrokovane pomenutim događajem se na kraju evidentno nisu odrazile na njegovu igru.

Prvi set u večerašnjem meču Sinner je dobio rezultatom 6:3. U drugom setu, koji je također pripao Sinneru, Fritz je uspio da uzme 4 gema.

Treći set bio je nešto interesantniji. Fritz je poveo sa 4:3. Potom su obojica tenisera zadržala svoj servis, a Fritz je u desetom gemu servirao za smanjenje rezultata u setovima, no Sinner je iskoristio brejk šansu i izjednačio na 5:5. Osvojio je Sinner do kraja dva uzastopna gema i stigao do uvjerljive pobjede u finalnom meču.

Italijanu je ovo bila druga Grand Slam titula u karijeri. Prvu je osvojio u januaru ove godine kada je bio najbolji na Australian Openu.