Tuzlanska Sloboda odigrala je dvomeč sa švajcarskim Winterthurom u Mejdanu i nakon prvog susreta, u kojem su Tuzlaci bili formalni gosti i slavili 26:24, očekivalo se da i u drugom meču potvrde dobru igru i izbore plasman u treće kolo EHF Evropskog kupa. Ipak, doživjeli su pravi rezultatski debakl – 20:29 (13:13).

Malo ko mogao je očekivati ubjedljiv poraz izabranika Mirka Mikića, koji su nakon prvog meča imali prednost od dva gola, pa im je za prolaz dalje bio dovoljan i remi ili eventualni minimalni poraz. I večeras su odigrali solidno dobro prvo poluvrijeme, a nakon prvih 30 minuta imali su rezultatski egal – 13:13.

Ipak, Švicarci su odigrali fenomenalno drugo poluvrijeme, postigli čak devet golova više i na kraju izborili plasman dalje u EHF Evropskom kupu, piše Mondo.

Od samog starta gosti su nametnuli svoj ritam, poveli 7:3, ali je Mikićev tim uspio da se vrati, te na odmor ode bez rezultatskog minusa. Ali Winterthur je sjajnom serijom 5:0 na početku drugog dijela stekao nedostižnu prednost.

Punih osam minuta domaći nisu zatresli protivničku mrežu, te nakon ovakvog lošeg starta u nastavku nisu uspjeli da se vrate u meč. Imali su Švicarci pred kraj i dvocifrenu prednost (29:19), ali je na kraju završeno 29:20.

Winterthur će igrati u trećem kolu EHF Evropskog kupa, a žrijeb za ovu rundu na programu je 29. oktobra.