Veliki derbi između Galatasaraya i Fenerbahcea igrao se večeras na Rams Parku u Istanbulu u okviru 37. kola turskog prvenstva.

Galatasaray je u meč ušla sa liderske pozicije i šest bodova više od ljutog rivala Fenera. Imali su mnogo veći imperativ za pobjedu jer su baš večeras mogli osvojiti naslov prvaka. Ipak, Fenerbahce to nije dozvolio, slavio je sa minimalnih 0:1 i pitanje šampiona bit će riješeno u posljednjem kolu.

Prvih 45 minuta nisu ponudili mnogo uzbuđenja, a jedinu pravu priliku imao su domaći. Alper Yilmaz je pokušao iz slobodnog udarca u 35. minuti, malo iznad prečke gostiju. Vrijedi istaći da je Fener igrao sa igračem manje od 22. minute kada je Djiku zaradio drugi žuti karton.

Nakon sedam kartona u prvom poluvremenu, drugi dio meča nastavio se grubom igrom. Ipak nakon mnogih duela na sredini terena u 71. minuti Caglar Soyuncu utišao je domaće navijače. Odbijenu lopta došla je do njega, a on je poslao u mrežu Galate za prednost od 0:1.

U 83. minuti susreta bh. reprezentativac Edin Džeko ušao je u igru umjesto Michyja Batushayija. Rade Krunić za ovu utakmicu nije bio na raspolaganju treneru Ismailu Kartalu.

Do kraja meča mreže su mirovale te je konačan rezultat ostao 0:1. Ovom pobjedom Fener se približio na samo tri boda lideru Galati, te će pitanje titule biti riješeno u posljednjem kolu.

U posljednjem kolu Galatasaray gostuje kod Konyaspora, dok Fenerbahce dočekuje Istanbulspor.