Sve utakmice 32. kola Wwin lige BiH odigrane su danas u identičnom terminu.

Najzanimljiviji mečevi, koji su odlučivali o prvaku i ekipi koja napušta najviši rang, odvijali su se u Banjaluci i Mostaru.

Borac – Igman 4:3 (Vuković 32′, Nišić 48′ penal, Hrelja 54′, Kvržić 63′ – Mešinović 42′, Ramić 43′, Janketić52′)

Nevjerovatan meč je vidjela publika u Banjaluci. Borac je nakon preokreta došao do trijumfa i osigurao titulu prvaka, treću u klupskoj historiji.

Poveli su Banjalučani pogotkom Vukovića, da bi pred kraj poluvremena nogometaši Igmana zaledili domaću publiku. Prvo je izjednačio Mešinović nakon kontranapada, a zatim Ramić iskoristio veliku grešku odbrane Borca i pogodio za 1:2. Potpuni šok za lidera.

Borac je zatim izjednačio početkom drugog poluvremena, Njegomirović je dosudio, u najmanju ruku sumnjivi, jedanaesterac. SIguran realizator najstrože kazne bio je Nišić.

Potom je Janketić šokirao Banjalučane i pogodio za 2:3 u 52. minuti. Samo dvije minute kasnije Hrelja nakon dobre akcije poentira za 3:3, da bi rezervista Kvržić u 63. minuti, iz situacije koja je mirisala na debeli ofsajd, zatresao mrežu gostiju i postavio 4:3.

Ispostavit će se da je to konačan rezultat. Nakon posljednjeg zvižduka Njegomirovića, uslijedilo je veliko slavlje izabranika trenera Vinka Marinovića i navijača Borca.

BORAC: Milošević, Šušić (Jokić), Ćelić, Herrera, Nišić (Fićović), Grahovac, Vuković, Blagaić (Vranješ), Hrelja (Kvržić), Jurilj, Lukić (Makarić).

IGMAN: Ćeman, Oremuš, Dupovac, Bajrić, Velić, Čubrilo (Brekalo), A. Hebibović (Pirić), Đorić, Janketić (Mešić), Mešinović, Ramić (Ahmetović).

U Mostaru je, pak, odigran meč između Zrinjskog i Tuzla Cityja. Pobijedili su Plemići i definitivno poslali Tuzlake u niži rang, jer su izgubili i matematičku šansu za opstanak.

Zrinjski – Tuzla City 4:0 (Ćuže 14′, 61′, Mulahusejnović 43′ penal, Malekinušić 72′)

Mostarci do vodstva dolaze već u 14. minuti, prelijepim pogotkom Ćužea. Pred kraj poluvremena dosuđen je penal za Zrinjski, koji je pogodak za 2:0 pretvorio Mulahusejnović.

Ćuže je zatim povećao prednost pospremivši jedan “odbijanac” u mrežu gostiju, da bi potom Malekinušić, nakon što je lopta okrnzula Redžića i prevarila Abdulahovića, završila u golu Tuzlaka…

ZRINJSKI: Karačić (Sefo), Memija, Šunjić, Barišić, Lukanić, Tičinović (Corda), Ramić (Savić), Ivančić (Kiš), Malekinušić, Ćuže, Mulahusejnović (Sabljić).

TUZLA CITY: Abdulahović, Nikić (Jašarević), Delimeđac, Šukilović, Osmić, Redžić, Ordagić (Hodžić), Suđić, Kobiljar (Hodžić), Garčević, Hadžić (Fehrić).