Odigrani su svi preostali susreti 32. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine. Željezničar je u Ugljeviku ostvario visoku pobjedu, Velež se u zadnjoj minuti spasio poraza u Mostaru, a Sarajevo ispustilo pobjedu u sudijskoj nadoknadi.

Velež– GOŠK 3:3 (Mlinarić 3′, 90’+3, Guliashvili 47′ – Hasukić 34‘, 89’, Ikić 48′)

Susret u Mostaru započeo je idealno za domaći tim. Nakon pogreške golmana gostiju Vasilja u trećoj minuti Mihael Mlinarić se dobro snašao i pogodio za 1:0. Nakon malo mirnije igre u nastavku GOŠK dolazi do izjednačenja u 34. minuti. Strijelac gola bio je Esmir Hasukić. To je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

Velež je drugo poluvrijeme otvorio brzim pogotkom Giorgija Guliashvilija, ali su gosti već u narednoj akciji poravnali rezultat na 2:2, a strijelce za GOŠK bio je Ivan Ikić. Na veliko razočarenje domaćih navijača u samom finišu meča Hasukić je pogodio za veliki preokret GOŠK-a. Ipak, konačan rezultat 3:3 postavio je Mlinarić golom u sudijskoj nadoknadi.

Stadion Rođeni u Mostaru. Glavni sudija: Deljković Benjamin (Sarajevo).

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Gholami, Pršeš, Šturm, Mlinarić, Vehabović, Šikalo, D. Halilović, Guliashvili, Suljić.

GOŠK: Vasilj, Čoko, Šuta, Batarelo, Bradara, Marasović, Miličević, Skorup, Gogić, Čajić, Hasukić.

Sarajevo Posušje 1:1 (Oliveira 75′ – Pavković 90’+2)

Prvih 45 minuta susreta prošlo je mirno bez pogodaka. Sarajevo je imalo inicijativu, ali bez konkretnijih prilika. Pokazali su i gosti da se nisu došli braniti, ali mreža Ilieva je mirovala.

Sarajevo je djelovalo mnogo ozbiljnije u drugom dijelu, ali do prvog gola na meču čekalo se sve do 75. minute. Renan Oliveira doveo je Sarajevo u vodstvo. Gosti su kaznili domaći tim za sve promašaje u drugoj minuti nadoknade. Za konačnih 1:1 pogodio je Dario Pavković.

Olimpijski stadion Asim Ferhatović Hase u Sarajevu. Glavni sudija: Martinović Josip (Čapljina).

SARAJEVO: Iliev, Beganović, Soldo, Čelik, Đuričković, Duraković, Julardžija, Buljubašić, Mustafić, Hasić, Čataković.

POSUŠJE: Ilinčić, Maglica, Marić, Pavlović, Lučić, Z. Begić, Hanuljak, Kamenar, Mandić, Rozić, Boban.

Zvijezda 09 Željezničar 0:5 (Drina 14′, Šapić (ag) 62′, Zubanović 72′, 76′, 85′)

Plavi su došli do prednosti u 14. minuti nakon slobodnog udarca. Štilić je šutirao direktno sa desne strane, a Damjanović odbranio, te se nakon gužve pred golom domaćih najbolje snašao Amar Drina i pogodio za 0:1. Imali su gosti sreće kada je u 32. minuti nakon sjajne solo akcije Petar Karaklajić pogodio prečku. Željezničar je imao inicijativu, ali bez veće opasnosti po gol domaćih, te se na pauzu otišlo pri rezultatu 0:1.

U nastavku viđene su dvije sjajne prilike. Prvo je Saliman pogodio prečku, a potom Ovčina promašio zicer na drugoj strani. Ipak, greškom Šapića u 62. minuti Plavi dolaze do prednosti od 0:2. U 72. minuti nakon ubačaja Radinovića sa lijeve strane snašao se Faris Zubanović i postigao prvi gol u dresu Željezničara za prednost od 0:3. Samo četiri minute kasnije isti igrač ponovo pogađa. Nakon pokušaja Mekića, odbijena lopta dolazi do Zubanovića, a on istu šalje u mrežu domaćih. Nakon što je Haračić promašio penal Zubanović je bio najbrži i prikucao loptu u mrežu. Mladi pulen Željezničara u 85. minuti došao je do hat-tricka za ubjedljivih 0:5 u Ugljeviku.

Gradski stadion Ugljevik u Ugljeviku. Glavni sudija: Džemidžić Ernis (Goražde).

ZVIJEZDA 09: Damjanović, Janković, Ponjević, Đurić, Šapić, Dujković, Tomanović, Karaklajić, Vadze, Saliman, Vukoja.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Cocalić, Drina, Mahmić, Radinović, Mekić, Al Jaber, Štilić, Hiroš, Amoah.

Sloga – Široki Brijeg 2:3 (Kvesić 5′, Brnović 16′ – Bagarić 8′, 78′ , Matić 31′)

Nogometaši Sloge na svom terenu sjajno su otvorili meč, jer je već u petoj minuti Josip Kvesić strašnim golom pogodio za prednost domaćih. Radost nije dugo trajala, jer samo tri minuta kasnije Široki je izjednačio golom Ilije Bagarića. Sloga je potom brzo došla u novo vodstvo, a strijelac gola za 2:1 bio je Marko Brnović. Široki dolazi do novog izjednačenja u 31. minuti. Filip Matić ispratio je precizno dodavanje Ivana Pranjića sa lijeve strane i pospremio loptu u mrežu domaćih. Čudo je kako obje ekipe nisu postigle više golova, jer sjajnu priliku u nastavku za domaće je propustio Mrzić, a za goste Matić, te je rezultat na poluvremenu ostao 2:2.

Drugi dio meča nije bio tako uzbudljiv kao prvi s obzirom da su mreže mirovale. Široki je od 71. minute meča na terenu imao samo deset igrača, jer je crveni karton zaradio Ivan Pranjić. Ipak, gosti su došli do preokreta pogotkom Bagarića u 78. minuti. Do kraja susreta nije bilo promjena i meč je završen rezultatom 2:3.

Stadion Dr. Milan Jelić u Modriči. Glavni sudija: Perić Danijel (Bijeljina).

SLOGA: Ščekić, Perković, Nikolić, Omić, Milanović, Varga, Redžić, Kvesić, Božičković, Brnović, Mrzić.

ŠIROKI BRIJEG: Puljić, Pranjić, Barišić, Mašić, Buljan, Ćavar, Taraba, Marković, M. Matić, F. Matić, Bagarić.