Na stadionu Tušanj u Tuzli u okviru utakmice 4. kola Wwin lige BiH, nogometaši Željezničara savladali su 0:1 ekipu tuzlanske Slobode.

Nihad Šero je u 10. minuti imao stopostotnu priliku, nakon greške odbrane Plavih. Zaobišao je i golmana Vedada Muftića koji je ipak u nastavku stigao i blokirao njegov udarac. Tako je čuvar mreže tima sa Grbavice spasio gotovo siguran pogodak.

Nakon toga gosti su bili puno opasniji. Dugim loptama su u nekoliko navrata pokušali ugroziti gol Tuzlaka, ali nisu uspjeli.

Cvetanoski i Boljević su pravili puno problema domaćima po lijevom boku. Kako je utakmica odmicala izabranici Denisa Ćorića bili su puno opasniji. Igrao se 26. minut kada je Cvetanoski probio po boku, ali je uputio loš pas u peterac i odbrana Slobode je otklonila opasnost. Ostalo je 0:0.

U 29.minuti golman Tuzlaka je loši degažirao jednu loptu, ali je ponovo odbrana Slobode dobro intervenisala. U 40.minuti igrač Željezničara Azur Mahmić je zbog povrede napustio teren.  Zamijenio ga je Marin Karamarko. Također Dženan Šabić je zamijenio Mateja Cvetanoskog. U 43.minuti glavom je pucao Karamarko, ali je Trako sjajno intervenisao. Prvi dio je završen bez golova.

Početkom drugog poluvremena prva prijetnja po gol gostiju bila je preko Haračića, ali je napadač Slobode bio neprecizan, tako da je mreža Muftića mirovala. U nastavku je veći dio igre bio na sredini terena, borbenost, dueli i duge lopte. Ipak, u 60 minuti meča Plavima je stativa bila saveznik, jer udarac Čajića nije bio dovoljno precizan.

Samo dva minuta kasnije gužva nakon kornera na drugoj strani. Karamarko glavom spušta za Al Jabara, koji sa sedam metara pogađa za 0:1. Pogodak za Plave dao je krila gostujućim igračima, a samo pet minuta kasnije nakon sjajnog solo prodora Hiroš je pokušao, ali je Trako bio siguran.

Potom je uslijedio period u kojem je ekipa Slobode pokazala veću inicijativu na terenu. Ipak nakon jedne gužve pred golom Plavih, spretno se snašao Hiroš i ispucao loptu daleko od kaznenog prostora. Samo koji minut kasnije, Husejnović je imao priliku iz slobodnjaka, ali je lopta otišla malo preko gola.

U 86. minuti meča, ponovo se u sjajnoj prilici našao Husejnović. Pucao je iz voleja, ali je Muftić spretno intervenisao i spriječio da lopta završi u golu Željeničara.

Sjajnu priliku u 90. minuti pred golom Slobode imao je Boljević, ali lopta je pogodila okvir gola. U zavrpnici nadoknade Muftić je imao spektakularne odbrane, te sačuvao rezultat 0:1 i tako svom timu osigurao tri važna boda.

Sloboda – Željezničar 0:1 (Al Jaber 62′)

Stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Bandić Antoni (Grude).

SLOBODA: Trako, Hasanbegović, Hasanović, Šero, Cvijanović, Hadžanović, Osmanković, Mekić, Dubačkić, Delimeđac, Haračić.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Cavnić, Mahmić (Šabić), Marković, Radovac, Al Jaber, Cvetanoski (Karamarko), Hiroš (Vukoja), Boljević, Krpić.