Hajduk i Ruzomberok odigrali su 0:0 u prvoj utakmici trećeg kvalifikacijskog kola Konferencijske lige odigrane u Slovačkoj.

Prvu priliku na utakmici imali su domaćini u 17. minuti. Napadač Martin Chrien bio je usamljen te je pred sobom imao gotovo prazan gol. Iako je iz voleja mogao zakucati loptu u mrežu, poslao je loptu iznad prečke.

Hajduk je dolazio pred gol Ruzomberoka, ali nije uspijevao konkretno zaprijetiti. Marko Livaja je u 30. minuti sjajno petom, na rubu šesnaesterca, proigrao Rokasa Pukštasa. Mladi Amerikanac se izborio za prostor i pucao. Lopta je na putu do gola dotaknula stopera Ružomberoka i prebacila golmana Tomasa Frühwalda. Hajdukovci su počeli slaviti vodeći gol, ali je dosuđen ofsajd.

U početnih 20 minuta drugog poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika. Hajduk je pritiskao i prijetio preko Anthonyja Kalika, Bambe Sanyanga i Pukštasa, no odbrana slovačkog prvoligaša riješila je sve situacije.

Gattuso je u drugom poluvremenu uveo Ivana Perišića i Ivana Rakitića, najveće zvijezde svoje ekipe, dok je kapitan Livaja napustio teren u 74. minuti. Filip Krovinović je pet minuta kasnije sjajno pucao s ruba kaznenog prostora u prvi ugao nakon što je poslije kornera primio odbijenu loptu. Golman Ružomberoka je dobro reagirao i spriječio pogodak.

Posljednji pokušaj na utakmici bio je onaj Darija Melnjaka iz 90. minute. Rakitić je sjajno ubacio, lijevi bočni igrač je pratio let lopte i uklizao, ali nije ju dovoljno dobro zahvatio da bi završila u mreži. Frühwald ju je s lakoćom uhvatio i sudac je pet minuta kasnije označio kraj utakmice.

Uzvrat je za sedam dana na Poljudu, a ekipa Gennara Gattusa, ako prođe Ružomberok, u play-offu Konferencijske lige igrat će protiv pobjednika iz dvomeča armenijskog Noaha i grčkog AEK-a. Noah je u prvom susretu na domaćem terenu slavio s 3:1.