U prvoj utakmici trećeg kolu kvalifikacija Konferencijske lige nogometaši Zrinjskog poraženi su 2:1 na gostovanju kod Botev Plovdiva.

Botev Plovdiv je od početka utakmice pokazao ofanzivnu igru. Već u trećoj minuti, Eto’o je imao priliku za domaće, ali se nije najbolje snašao i rezultat je ostao nepromijenjen. U devetoj minuti, Aker je šutirao, no njegov udarac je odbranio Marić.

Zrinjski je imao značajnu priliku u 14. minuti, kada je Ćuže nakon dobrog solo prodora pokušao šutirati, ali je golman Bernat fantastično odbranio njegov udarac, te je rezultat ostao 0:0. Ivančić je bio prvi igrač koji je dobio žuti karton.

Mreže su mirovale sve do 35. minute kada je Minkov uposlio Akera, koji je postigao fantastičan gol i doveo Botev Plovdiv u vodstvo, za konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu bh. predstavnik je krenuo nešto ofanzivnije, a prvu ozbiljnu priliku Plemići su imali u 64. minuti kada je nakon lijepe akcije Kiš šutirao, ali golman Bernat sjajno odbranio. Igrao se 77. minut meča kada je Mario Čuže sjajnim udarcem pogodio za izjednačenje.

Ipak, radost gostujućih navijača kratko je trajala jer su domaći već nakon dvije minute stigli do prednosti, a strijelac gola bio je crnogorac Aleksa Maraš. Samo nekoliko trenutaka kasnije sjajnom intervencijom Marić je spriječio da isti igrač ponovo postigne pogodak.

Do kraja susreta Zrinjski je imao inicijativu, ali je golman domaćih Bernat bio na visini zadatka, te je konačni rezultat utakmice ostao 2:1.

Revanš susret igrat će se na Stadionu pod Bijelim Brijegom narednog četvrtka od 21 sat.

Botev Povdiv – Zrinjski 2:1 (Akere 35′, Maras 79′ – Ćuže 77′)

Stadion Hristo Botev u Plovdivu(Bugarska). Glavni sudija: Fábio Veríssimo(Portugal).

BOTEV PLOVDIV: Bernat, Minkov, Tamm, Conte(Diabate), Balogiannis, Eto’o, Perera, Akere(Korošec), Popov(Karabelyov), Nwachukwu(Ukaki), Sekulić(Maraš).

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Šunjić, Barišić, Memija(Tičinović), Ivančić, Posavec(Kiš), Mlinar, Ćuže, Mulahusejnović(Rušević), Malekinušić(Topić).