Dubai, čini se, ne prihvata odluku ABA lige prema kojoj polufinalni meč protiv Budućnosti ne može biti odigran u Ujedinjenim Arapskim Emiratima pa su tako već pokrenuli prodaju ulaznica za meč zakazan 20. maja u Coca-Cola Areni.
Podsjetimo, Predsjedništvo ABA lige jučer je odlučilo da zbog, kako navode, sigurnosne situacije Dubai neće imati pravo domaćinstva u svom gradu, već bi se duel trebao igrati na neutralnom terenu, a kao najizglednija opcija spominje se Sarajevo.
Iz Dubaija su prethodno poslali dopis regionalnom takmičenju u kojem su garantovali sigurnost svim ekipama koje dolaze u UAE, a uz to su ponudili i da ekipi Budućnosti plate čarter let za povratak nakon prve utakmice serije.
Ipak, ABA liga nije prihvatila njihov prijedlog.
Ekipa Dubaija se u međuvremenu vratila u Emirate, a klub je danas otvorio registraciju za kupovinu ulaznica za susret koji bi trebao biti odigran 20. maja.


