U Salt Lake Cityju, gdje je smještena baza reprezentacije Bosne i Hercegovine tokom Svjetskog prvenstva u SAD-u, Meksiku i Kanadi, održana je 12. sjednica Izvršnog odbora Nogometnog saveza BiH.
Sjednicom je rukovodio predsjednik NS BiH Vico Zeljković, a pored prisutnih članova, dio učesnika se uključio i putem ZOOM platforme.
Na sastanku je donesena odluka o raspodjeli finansijskih sredstava klubovima koji se takmiče pod okriljem Saveza, a odnosi se na sezone 2025/26 i 2026/27.
Usvojeni su i izvještaji različitih komiteta, uključujući Disciplinsku komisiju, Komitet za takmičenje, Komitet za stadione i sigurnost, kao i izvještaj Darka Čeferina koji vodi projekat “Reforma i unapređenje profesionalnih standarda i sudijskog sistema u takmičenjima NS BiH” za sezonu 2025/26.
Također su potvrđene propozicije za narednu sezonu domaćih takmičenja, uključujući Premijer ligu BiH, Kup BiH, kao i omladinske lige i završnice omladinskih kupova.
Nova sezona domaćeg prvenstva starta 8. augusta 2026. godine, dok će Superkup BiH biti odigran sedam dana ranije, 1. augusta.
Podsjetimo, aktuelni prvak Bosne i Hercegovine je banjalučki Borac, koji će ujedno predstavljati zemlju u kvalifikacijama za Ligu prvaka.
Izvršni odbor je usvojio i liste službenih lica za sezonu 2026/27, a donesena je odluka da će od sezone 2027/28 doći do smanjenja broja sudija, asistenata, posmatrača i delegata u odnosu na prethodni period, saopćeno je iz Nogometnog saveza BiH.

