Tottenham je zvanično potvrdio dolazak Martina Dubravke, iskusnog golmana koji će pojačati redove londonskog kluba u narednoj sezoni.
Tridesetsedmogodišnji čuvar mreže priključit će se ekipi Roberta De Zerbija od 1. jula, nakon što mu istekne ugovor s Burnleyjem, za koji je prošle sezone nastupio u 35 utakmica.
“Sve se odvijalo prilično brzo i stvarno sam sretan što sam ovdje. Volio sam gledati Robertove ekipe tokom godina i znam sve o njegovom stilu, viziji i fantastičnim navijačima ovdje“, rekao je Dubravka.
Iskusni golman u Tottenham dolazi s velikim iskustvom iz Premier lige, koju poznaje još od dolaska u Newcastle United 2018. godine.
U dresu Newcastlea proveo je sedam sezona i upisao 179 nastupa, prije nego što je 2025. godine prešao u Burnley. Tokom karijere imao je i posudbu u Manchester Unitedu 2022. godine, a posebno se pamti sezona u kojoj je s tim klubom osvojio Liga kup.
Dubravka je također standardni reprezentativac Slovačke, za koju je odigrao 60 utakmica na međunarodnoj sceni.

