Prvak Prve lige Federacije BiH, zenički Čelik, i zvanično će naredne sezone nastupati u WWin Premijer ligi Bosne i Hercegovine nakon što mu je Prvostepena komisija za licenciranje klubova Nogometnog saveza BiH odobrila licencu za takmičenje u elitnom rangu.
Zeničani su ranije dobili licencu za nastup u Prvoj ligi FBiH, a sada su uspješno prošli i proces licenciranja za najviši nivo bh. fudbala.
“S ponosom i velikim zadovoljstvom obavještavamo javnost, članove i navijače našeg kluba da je Nogometni klub Čelik Zenica zvanično dobio licencu za takmičenje u Premijer ligi BiH za predstojeću sezonu! Na danas održanom prvostepenom zasjedanju u okviru vanrednog procesa licenciranja, komisija NSBiH potvrdila je da je naš klub uspješno ispunio sve rigorozne administrativne, pravne, finansijske, sportske i infrastrukturne kriterije.
Ova odluka krovne kuće bh. nogometa predstavlja krunu ogromnog, višemjesečnog truda i rada administracije kluba te svih onih koji su dali svoj doprinos da se Čelik vrati tamo gdje historijom, tradicijom i renomeom i pripada – u sami vrh bosanskohercegovačkog nogometa”, poručili su iz NK Čelik.
Današnja sjednica odnosila se na vanredni proces licenciranja klubova koji žele izboriti nastup u WWin ligi BiH za sezonu 2026/27, a osim Čelika, zahtjeve su podnijeli i FK BSK Banja Luka te FK Leotar Trebinje.
Prema objavi Nogometnog saveza BiH, zahtjevi BSK-a i Leotara nisu dobili zeleno svjetlo, dok je Čelik bio jedini klub kojem je licenca odobrena.

